
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 22.1 mm |
| Width | 12.57 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Efficiency | 95 % |
| Output Current-Channel 1 | 6 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 0.8 V to 3.6 V |
Stock: 289
Distributors
pcbx
Unit Price$13.12317
Ext.Price$13.12317
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.12317 | $13.12317 |
| 10 | $12.43495 | $124.34950 |
| 25 | $12.16565 | $304.14125 |
| 50 | $11.95961 | $597.98050 |
| 100 | $11.76554 | $1176.55400 |
| 300 | $11.36767 | $3410.30100 |
| 500 | $10.98328 | $5491.64000 |
